Sevgililer Günü Mesajları 14 Şubat

• Yüreğim hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde ağlamaktan ve rengi hafif uçuktur kurusun diye kaç kez güneşe asmaktan. Sevgililer günün kutlu olsun aşkım.

——————————————————————————–

• Hadi gel tut ellerimi! Benimle yan! Benimle meydan oku her çaresizliğe! Benimle uyu benimle uyan. Birlikte varalım nice yıllara.

——————————————————————————–

• Bu sevgililer gününde beyaz bir güvercin yolluyorum sana kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, karbeyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, yanağını uzat.

——————————————————————————–

• Ne zaman tutsam ellerini gözlerimin önünden mevsimler geçer, ne zaman gözlerin gözlerime değse samanyolundan bir yıldız düşer. Sevgililer günün kutlu olsun!

——————————————————————————–

• Gözlerin nehir kirpiklerin köprü olsa, ben üzerinden geçerken ipler kopsa ve düştüğüm yer dudakların olsa. Sevgililer gününde bir öpücük borçlusun bana.
O KADAR GUZELSIN KI YUZUNE BAKAMIYORUM. TITRIYOR ELLERIM, ELLERINI TUTAMIYORUM. OYLESINE BAGLANMISIM KI SENSIZ DURAMIYORUM. SEVGILILER GUNUN KUTLU OLSUN!

GULLER ANLATSIN SANA OLAN SEVGIMI, GULLER ANLATSIN YANLIZLIGIMI, CARESIZLIGIMI. YAVAS YAVAS ERIYEN YUREGIMI GULLER ANLATSIN BEN ANLATAMADIM.

SEN BENIM HAYATIMDA OLDUGUN SURECE, NE SEN KIMSEYE RAKIP NE DE KIMSE SANA RAKIPTIR. DAHA NICE SEVGILILER GUNUNDE BERABER OLMAYI DILIYORUM.

@–)–) SANA DIJITAL BIR GUL YOLLUYORUM, CUNKU UZAKLARDA ELIMDEN ANCAK BU KADARI GELIYOR. AMA BIL KI GERCEGINI, GOZLERININ ICINE BAKARAK VERMEK ISTERDIM. VE SENI SEVDIGIMI FISILDAMAK.. SEVGILILER GUNUMUZ KUTLU OLSUN!

DUN GECE SEN UYURKEN KIZILA BOYADIM DENIZLERI, UCURUMDAN ATTIM SESSIZLIGI, HABER SALDIM RUZGARLARA FISILDASINLAR SENI NE COK SEVDIGIMI VE OZLEDIGIMI.

AYRILIK KUCUK SEVGILERI OLDURUR AMA BUYUK SEVGILERI GUCLENDIRIR. TIPKI RUZGARIN MUMU SONDURUP YANGINI GUCLENDIRDIGI GIBI… BIZIM DE SEVGIMIZ HEP YASAYACAK VE DAHA DA GUCLENECEK SEVGILIM. NICE SEVGILILER GUNLERINDE BIRLIKTE OLMAK DILEGIYLE…

SEN DUNYAYA SURGUN BIR MELEKSIN VE BEN SENI O KADAR COK SEVECEGIM KI BIR DAHA CENNETINE GERI DONMEK ISTEMEYECEKSIN… SEVGILILER GUNUN KUTLU OLSUN!

SANA DALGALARDAN KALEM YAPTIM VE KIYIYA SENI SEVIYORUM YAZDIM, SEN DE INANDIN DEGIL MI? SEN DELISIN, SENI SEVMEDIM, SANA BAGLANDIM SANA TAPTIM.

GONLUME TAHT KURDUN, GONLUMUN SULTANI OLDUN, GECE GOKYUZUNDE PARLAYAN YILDIZIM, SABAH ISE RUHUMA DOGAN GUNESIM OLDUN. SEVGILILER GUNUN KUTLU OLSUN!

YUREGIMDEKI TEK ARZU, HAYALIMDEKI TEK TUTKU, BENI YASATAN TEK DUYGU SENMISSIN BEBEGIM… SEVGILILER GUNUNU KUTLUYORUM. DAHA NICE YILLARA.

BANA BIR GUNUN 24 SAAT, BIR SAATIN 60 DAKIKA VE BIR DAKIKANIN 60 SANIYE OLDUGU OGRETILDI AMA SENSIZ GECEN BIR SANIYENIN SONSUZLUK KADAR UZUN OLDUGU OGRETILMEDI. YASAMIMIZIN HER ANINDA BIRLIKTE OLMAMIZ DILEGIYLE SEVGILIM… SEVGILILER GUNUMUZ KUTLU OLSUN.

BUTUN MEVSIMLERI BIR GUNDE, BUTUN YILLARI BIR MEVSIMDE YASAMAYA RAZIYIM SENINLE… DAHA NICE SEVGILILER GUNUNU BERABER GECIRMEK DILEGIYLE..

INSANLAR TANIDIM YILDIZLAR GIBIYDI, HEPSI PARLIYORDU. AMA BEN SENI, GUNESI SECTIM, BIR GUNES ICIN BIN YILDIZDAN VAZGECTIM. SEVGILILER GUNUMUZ KUTLU OLSUN!

BU SEVGILILER GUNUNDE BEYAZ BIR GUVERCIN YOLLUYORUM SANA KANATLARINDA MUTLULUK, YUREGINDE SEVGI VE SADAKAT, KARBEYAZ TUYLERINDE UMUT VE GAGASINDA IYI GECELER OPUCUGU, YANAGINI UZAT.

SENI HER DUSUNDUGUMDE KALBIME BIR YILDIZ CIZIYORUM. BENIM SIMDI KAC YILDIZIM VAR BILIYOR MUSUN? BENIM ARTIK BIR GOKYUZUM VAR… SEVGILILER GUNUMUZ KUTLU OLSUN!

HANI GOZLER VARDIR SOZLERI ANLATIR, HANI SOZLER VARDIR GOZLERI ANLATIR, BIR DE ASK VARDIR SENI ANLATIR… NICE SEVGILILER GUNLERINE MINIK BEBEGIM.

YUREGIM HAFIF ISLAKTIR BENIM KUYTU KOSELERDE AGLAMAKTAN VE RENGI HAFIF UCUKTUR KURUSUN DIYE KAC KEZ GUNESE ASMAKTAN. SEVGILILER GUNUN KUTLU OLSUN ASKIM.

SEVGILILER GUNUNDE BELKI YANINDA DEGILIM AMA DUNDE, BUGUNDE, YARINDA YUREGIN KADAR YANINDAYIM. KENDINI YALNIZ HISSETTIGINDE ELINI KALBINE KOY; BEN HEP ORDAYIM!

BULUTLARA YUKLEDIM HASRETIMI, RUZGARLARLA YOLLADIM SEVGIMI, YAGMURLAR YAGDIRDIM GOZYASLARIMLA KUCUK MELEKLER GONDERDIM SENI OPMEYE! SEVGILILER GUNUN KUTLU OLSUN!

SEVGILILER GUNUNDE BEYAZ BIR GUVERCIN YOLLUYORUM SANA; KANATLARINDA MUTLULUK, YUREGINDE SEVGI VE SADAKAT, KARBEYAZ TUYLERINDE UMUT VE GAGASINDA IYI GECELER OPUCUGU, YANAGINI UZAT. YUREGIN KADAR YANINDAYIM. KENDINI YALNIZ HISSETTIGINDE ELINI KALBINE KOY; BEN HEP ORDAYIM!

——————————————————————————–

Hani gözler vardır sözleri anlatır, hani sözler vardır gözleri anlatır, bir de aşk vardır seni anlatır… Nice sevgililer günlerine minik bebeğim.

——————————————————————————–

• Seni her düşündüğümde kalbime bir yıldız çiziyorum. Benim şimdi kaç yıldızım var biliyor musun? Benim artık bir gökyüzüm var… Sevgililer günümüz kutlu olsun!

——————————————————————————–

• Bugün her zamankinden farklı bir şey yapayım dedim olmadı yine sana defalarca aşık olup seni düşündüm… Sevgililer günün kutlu olsun!

——————————————————————————–

• O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum. Dolanıp sarmak geliyor içimden, saramıyorum. Öylesine bağlanmışım ki, sensiz duramıyorum. Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebilen harika bir rüyasın! Seni çok seviyorum. Sevgiler günümüz kutlu olsun sevgilim!

——————————————————————————–

• Sana bahçeden gül değil güneşten atom koparıp getirmek istiyorum ama kalbim gibi ellerin de yanar diye korkuyorum. Sevgililer günün kutlu olsun

——————————————————————————–

• Bazı rüyalar diğerlerinden daha uzun sürer. Bazıları da çok çok güzel olur.Benim en uzun ve en güzel rüyam, şu an bu mesajı okuyor. Seni çok ama çok seviyorum biriciğim. Sesini duysam da her an yüzünü görmek gibideğil, özlediğimi bil her an çünkü hiçbir şey seni sevmek gibi değil! Seni o kadar çok özledim ki… Sevgililer gününde yanında olup sana sana sarılmak için çıldırıyorum…

——————————————————————————–

• Paylaştıkça çoğalan tek şeyin sevgimiz olduğunu hiç unutmayalım ve sevgimizi daima çoğaltalım sevgilim. Daha nice mutlu sevgililer gününe.

——————————————————————————–

• Beni karanlıktan aydınlığa, yalandan gerçeğe, ölümden ölümsüzlüğe götürdüğün için teşekkürler. Seni seviyorum. Daha nice günlere hep birlikte canım.

——————————————————————————–

• Seni denizdeki kumlar, gökteki yıldızlar, ormandaki ağaçlar, dünyadaki insanlar, okyanustaki sular, sahildeki martılar ve güneşin ışıklarından daha çok seviyorum. Birlikte daha güzel günlere gitmemiz dileğiyle sevgililer günün kutlu olsun!

——————————————————————————–

• Bir demet gül vermek isterim sana. Güllerden güzelsin aslında. Gülü bir gün, seni sonsuza dek seviyorum

——————————————————————————–

• Öperim dudaklarından gül kokulu yanaklarından her dem gözlerimin hapsindesin kalbimin tek sahibisin… Sevgililer günün kutlu olsun!

——————————————————————————–

• Sevgililer gününde belki yanında değilim ama dünde, bugünde, yarında yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy; ben hep ordayım!

——————————————————————————–

• Gönlüme taht kurdun, gönlümün sultanı oldun, gece gökyüzünde parlayan yıldızım, sabah ise ruhuma doğan güneşim oldun. Sevgililer günün kutlu olsun!

——————————————————————————–

* Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle…Daha nice sevgililer gününü beraber geçirmek dileğiyle…

——————————————————————————–

*Seni her düşündüğümde kalbime bir yıldız çiziyorum. Benim şimdi kaç yıldızım var biliyormusun? Benim artık bir gökyüzüm var… Sevgililer günümüz kutlu olsun!

——————————————————————————–

*Biliyorsun her gökkuşağının bittiği yerde bir hazine saklanırmış. Gökkuşağını takip ettim geçenlerde sende bitti… En değerli hazinemsin benim, canımsın.

——————————————————————————–

*Bazı rüyalar diğerlerinden daha uzun sürer. Bazılarıda çok çok güzel. Benim en uzun ve en güzel rüyam şu an bu mesajı okuyor. Sevgililer günün kutlu olsun!

——————————————————————————–

*Dün gece senuyurken kızıla boyadım denizleri, uçurumdan attım sessizliği, haber saldım rüzgarlara fısıldasınlar seni ne çok sevdiğimi ve özlediğimi.

——————————————————————————–

*Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi sensiz olmaz! Unutma ki sevmek daima beraber olmak değil, sensizken bile seninle olabilmektir… Bu sevgililer gününde yanında değilim belki ama özlemim sevgim hep seninle. Seni seviyorum!

——————————————————————————–

Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da… Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de… Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek…

——————————————————————————–

Yüreğimdeki tek arzu, hayalimdeki tek tutku, beni yaşatan tek duygu senmişsin bebeğim… Sevgililer gününü kutluyorum. Daha nice yıllara.

——————————————————————————–

Seni sevdiğim kadar yaşasaydım ölümsüzlüğün adını aşk koyardım… Sevgililer günün kutlu olsun biricik aşkım!

——————————————————————————–

Güller anlatsın sana olan sevgimi, güller anlatsın yanlızlığımı, çaresizliğimi. Yavaş yavaş eriyen yüreğimi güller anlatsın ben anlatamadım.

——————————————————————————–

Kimsin sen? Yaşamak isteyip de yaşayamadığım umutlarım, farkında olmadan yıllardır beklediğim mi? Kimsin sen? Sen benim sevgilimsin, sevdiğimi söyleyebildiğim.

——————————————————————————–

Gece bir başka giyer siyahını, yıldızlar daha bir sönük olur ve hayat daha bir kahpe oynar oyununu sen yanımda yoksan eğer. Beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, karbeyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, uzat yanağını . Muuckk!!!

——————————————————————————–

Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için aşığımsana!.. Sevgililer Günnü kutlu olsun birtanem, seni çok seviyorum.

——————————————————————————–

Bir kuş olup gitsem, aşsam şu enginleri, varsam senin yanına. Öpsem doyasıya, koklasam seni, en büyük hediye odur bana.

——————————————————————————–

Bulutlara yükledim hasretimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla küçük melekler gönderdim seni öpmeye! Sevgililer günün kutlu olsun!

——————————————————————————–

Maviler giyer bulut olurum, yeşiller giyer bahar olurum, bakarsın bir gün beyazlar giyer senin olurum. Sevgililer günün kutlu olsun.

——————————————————————————–

Sevgililer öpüşürken neden gözlerini kapatır bilir misin? Çünkü gözleriyle değil de kalpleriyle görmek isterler. Yani hissetmek isterler. Ben de seni ruhumun derinliklerinde hissediyorum sevgilim çünkü seni çok seviyorum. Sevgililer günümüz kutlu olsun!

——————————————————————————–

Sen çöllerde serap gibisin, engin denizlerde yakamoz gibisin, ışığım sensin, güneşim sensin… Bil ki çok özlendin… Sevgililer günün kutlu olsun!

——————————————————————————–

Seni denizdeki kumlar, gökteki yıldızlar, ormandaki ağaçlar, dünyadaki insanlar, okyanustaki sular ve güneşin ışıklarından daha çok seviyorum.

——————————————————————————–

Sana yıldızlar kadar yakın olmak isterdim her baktığında beni görebilmen için, sana bulutlar kadar yakın olmak isterdim üzüldüğünde gözyaşlarını yağmur olup silebilmek için, sana sen kadar yakın olmak isterdim ki beni, seni sevdiğim kadar sevebilmen için. Sevgililer günün kutlu olsun biriciğim.

——————————————————————————–

Bir yudum sevgi koskoca bir okyanusa bedeldir. Şimdi uzaklarda senin bir yudum sevgine hasretim sevgilim. Seni hasretimi tüketircesine kucaklıyorum.

——————————————————————————–

Doğan her günün sabahında içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiçbir şeye değmezdi yaşamak. Sevgililer günün kutlu olsun!

——————————————————————————–

Sana doğru bir kelebek uçurdum, dağları denizleri aştı seni buldu, yanağınaufacık bir öpücük kondurdu. Hissettin mi? Sevgililer günün kutlu olsun!

——————————————————————————–

@#)#) sana dijital bir gül yolluyorum, çünkü uzaklarda elimden ancak bu kadarı geliyor. Ama bil ki gerçeğini, gözlerinin içine bakarak vermek isterdim. Ve seni sevdiğimi fısıldamak.. Sevgililer günümüz kutlu olsun! Seni denizdeki kumlar, gökteki yıldızlar kadar çok seviyorum.

——————————————————————————–

Sen dünyaya sürgün bir meleksin ve ben seni o kadar çok seveceğim ki bir daha cennetine geri dönmek istemeyeceksin… Sevgililer günün kutlu olsun!

——————————————————————————–

Ayrılık küçük sevgileri öldürür ama büyük sevgileri güçlendirir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp yangını güçlendirdiği gibi… Bizim de sevgimiz hep yaşayacak ve daha da güçlenecek sevgilim. Nice sevgililer günlerinde birlikte olmak dileğiyle…

——————————————————————————–

Kuyruklu yıldızlar vardır, dünyaya yetmiş yılda bir gelirler. İnsanlar onu hayatı boyunca belki bir kez görürler. Ben o yıldızı gördüm, o da sensin birtanem.

——————————————————————————–

Biliyorsun her gökkuşağının bittiği yerde bir hazine saklanırmış. Eskiler böyle der. Gökuşağını takip ettim geçenlerde sende bitti… En değerli hazinemsin benim, canımsın. Sevgililer günümüz kutlu olsun.

——————————————————————————–

Gözlerin gözlerimde, ellerin ellerimde, aşkın içimde ve ruhun bedenimde olduğu sürece seni sevmeye devam edeceğim. Sevgililer günün kutlu olsun!

——————————————————————————–

Seni tahmin edeceğin kadar değil, tahammül edemeyeceğin kadar çok seviyorum. Sana “Sevgilim!” diyebildiğim için kendimi çok şanslı görüyorum.

——————————————————————————–

Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle… Daha nice sevgililer gününü beraber geçirmek dileğiyle..

Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle… Daha nice sevgililer gününü beraber geçirmek dileğiyle..

İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydi, hepsi parlıyordu. Ama ben seni, güneşi seçtim, bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim. Sevgililer günümüz kutlu olsun!

Bu sevgililer gününde beyaz bir güvercin yolluyorum sana kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, karbeyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, yanağını uzat.

Hani gözler vardır sözleri anlatır, hani sözler vardır gözleri anlatır, bir de aşk vardır seni anlatır… Nice sevgililer günlerine minik bebeğim.

Seni her düşündüğümde kalbime bir yıldız çiziyorum. Benim şimdi kaç yıldızım var biliyor musun? Benim artık bir gökyüzüm var… Sevgililer günümüz kutlu olsun!

Bugün her zamankinden farklı bir şey yapayım dedim olmadı yine sana defalarca aşık olup seni düşündüm… Sevgililer günün kutlu olsun!

Yedi ayrı iklimden yedi çesit arı getirseler yedi çesit arı yedi ayrı çiçeği dolaşsa yedi ayrı çiçekten bal yapsa senin kadar tatlı olamaz… İyi ki varsın!

O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum. Dolanıp sarmak geliyor içimden, saramıyorum. Öylesine bağlanmışım ki, sensiz duramıyorum. Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebilen harika bir rüyasın! Seni çok seviyorum. Sevgiler günümüz kutlu olsun sevgilim!

Biliyorsun her gökkuşağının bittiği yerde bir hazine saklanırmış. Gökuşağını takip ettim geçenlerde sende bitti… En değerli hazinemsin benim, canımsın.

Bazı rüyalar diğerlerinden daha uzun sürer. Bazıları da çok çok güzel. Benim en uzun ve en güzel rüyam şu an bu mesajı okuyor. Sevgililer günün kutlu olsun!

Seni ne kadar sevdiğimi merak ediyorsan, yağan yağmurun her damlasını tutmaya çalış, tutamadığın her yağmur damlası kadar seviyorum seni…

Sana dalgalardan kalem yaptım ve kıyıya seni seviyorum yazdım, sen de inandın değil mi? Sen delisin, seni sevmedim, sana bağlandım sana taptım.

Sen güneşin doğduğu, karanlığın bittiği yerdesin sen hep kalbimde yatan tek sevgilimsin. Sevgililer günün kutlu olsun!

Eğer gökyüzü bir parça kağıt, deniz bir şişe mürekkep olsaydı yine de sana olan duygularımı yazmaya yetmezdi. Seni o kadar çok seviyorum ki.

Seni yıldızlara benzetiyorum onlar kadar uzak onlar kadar erişilmezsin ama bir farkın var onlar bin tane sen bir tanesin. Sevgililer günün kutlu olsun.

Seni tahmin edeceğin kadar değil, tahammül edemeyeceğin kadar çok seviyorum. Sana “Sevgilim!” diyebildiğim için kendimi çok şanslı görüyorum.

Gözlerin gözlerimde, ellerin ellerimde, aşkın içimde ve ruhun bedenimde olduğu sürece seni sevmeye devam edeceğim. Sevgililer günün kutlu olsun!

Biliyorsun her gökkuşağının bittiği yerde bir hazine saklanırmış. Eskiler böyle der. Gökuşağını takip ettim geçenlerde sende bitti… En değerli hazinemsin benim, canımsın. Sevgililer günümüz kutlu olsun.

Kuyruklu yıldızlar vardır, dünyaya yetmiş yılda bir gelirler. İnsanlar onu hayatı boyunca belki bir kez görürler. Ben o yıldızı gördüm, o da sensin birtanem.

Sana bahçeden gül değil güneşten atom koparıp getirmek istiyorum ama kalbim gibi ellerin de yanar diye korkuyorum. Sevgililer günün kutlu olsun.

Bazı rüyalar diğerlerinden daha uzun sürer. Bazıları da çok çok güzel olur.Benim en uzun ve en güzel rüyam, şu an bu mesajı okuyor. Seni çok ama çok seviyorum biriciğim.

Paylaştıkça çoğalan tek şeyin sevgimiz olduğunu hiç unutmayalım ve sevgimizi daima çoğaltalım sevgilim. Daha nice mutlu sevgililer gününe.

Beni karanlıktan aydınlığa, yalandan gerçeğe, ölümden ölümsüzlüğe götürdüğün için teşekkürler. Seni seviyorum. Daha nice günlere hep birlikte canım.

Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi sensiz olmaz! Unutma ki sevmek daima beraber olmak degil, sensizken bile seninle olabilmektir… Bu sevgililer gününde yanında değilim belki ama özlemim sevgim hep seninle. Seni seviyorum!

Seni denizdeki kumlar, gökteki yıldızlar, ormandaki ağaçlar, dünyadaki insanlar, okyanustaki sular, sahildeki martılar ve güneşin ışıklarından daha çok seviyorum. Birlikte daha güzel günlere gitmemiz dileğiyle sevgililer günün kutlu olsun!

Bir demet gül vermek isterim sana. Güllerden güzelsin aslında. Gülü bir gün, seni sonsuza dek seviyorum.

Öperim dudaklarından gül kokulu yanaklarından her dem gözlerimin hapsindesin kalbimin tek sahibisin… Sevgililer günün kutlu olsun!

Güller anlatsın sana olan sevgimi, güller anlatsın yanlızlığımı, çaresizliğimi. Yavaş yavaş eriyen yüreğimi güller anlatsın ben anlatamadım.

Seni sevdiğim kadar yaşasaydım ölümsüzlüğün adını aşk koyardım… Sevgililer günün kutlu olsun biricik aşkım!

Yüreğimdeki tek arzu, hayalimdeki tek tutku, beni yaşatan tek duygu senmişsin bebeğim… Sevgililer gününü kutluyorum. Daha nice yıllara

Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da… Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de… Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek…

Sen benim hayatımda olduğun sürece, ne sen kimseye rakip ne de kimse sana rakiptir. Daha nice sevgililer gününde beraber olmayı diliyorum.

Dün gece sen uyurken kızıla boyadım denizleri, uçurumdan attım sessizliği, haber saldım rüzgarlara fısıldasınlar seni ne çok sevdiğimi ve özlediğimi.

Sevgililer gününde belki yanında değilim ama dünde, bugünde, yarında yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy; ben hep ordayım!

Gönlüme taht kurdun, gönlümün sultanı oldun, gece gökyüzünde parlayan yıldızım, sabah ise ruhuma doğan güneşim oldun. Sevgililer günün kutlu olsun!

O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum. Öylesine bağlanmışım ki sensiz duramıyorum. Sevgililer günün kutlu olsun!

Bana bir günün 24 saat, bir saatin 60 dakika ve bir dakikanın 60 saniye olduğu öğretildi ama sensiz geçen bir saniyenin sonsuzluk kadar uzun olduğu öğretilmedi. Yaşamımızın her anında birlikte olmamız dileğiyle sevgilim… Sevgililer günümüz kutlu olsun.

Ayrılık küçük sevgileri öldürür ama büyük sevgileri güçlendirir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp yangını güçlendirdiği gibi… Bizim de sevgimiz hep yaşayacak ve daha da güçlenecek sevgilim. Nice sevgililer günlerinde birlikte olmak dileğiyle…

Sen dünyaya sürgün bir meleksin ve ben seni o kadar çok seveceğim ki bir daha cennetine geri dönmek istemeyeceksin… Sevgililer günün kutlu olsun!

@–)–) sana dijital bir gül yolluyorum, çünkü uzaklarda elimden ancak bu kadarı geliyor. Ama bil ki gerçeğini, gözlerinin içine bakarak vermek isterdim. Ve seni sevdiğimi fısıldamak.. Sevgililer günümüz kutlu olsun! Seni denizdeki kumlar, gökteki yıldızl

Sana doğru bir kelebek uçurdum, dağları denizleri aştı seni buldu, yanağınaufacık bir öpücük kondurdu. Hissettin mi? Sevgililer günün kutlu olsun!

Doğan her günün sabahında içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiçbir şeye değmezdi yaşamak. Sevgililer günün kutlu olsun!

Bir yudum sevgi koskoca bir okyanusa bedeldir. Şimdi uzaklarda senin bir yudum sevgine hasretim sevgilim. Seni hasretimi tüketircesine kucaklıyorum.

Sana yıldızlar kadar yakın olmak isterdim her baktığında beni görebilmen için, sana bulutlar kadar yakın olmak isterdim üzüldüğünde gözyaşlarını yağmur olup silebilmek için, sana sen kadar yakın olmak isterdim ki beni, seni sevdiğim kadar sevebilmen için. Sevgililer günün kutlu olsun biriciğim.

Seni denizdeki kumlar, gökteki yıldızlar, ormandaki ağaçlar, dünyadaki insanlar, okyanustaki sular ve güneşin ışıklarından daha çok seviyorum.

Sen çöllerde serap gibisin, engin denizlerde yakamoz gibisin, ışığım sensin, güneşim sensin… Bil ki çok özlendin… Sevgililer günün kutlu olsun!

Sevgililer öpüşürken neden gözlerini kapatır bilir misin? Çünkü gözleriyle değil de kalpleriyle görmek isterler. Yani hissetmek isterler. Ben de seni ruhumun derinliklerinde hissediyorum sevgilim çünkü seni çok seviyorum. Sevgililer günümüz kutlu olsun!

Maviler giyer bulut olurum, yeşiller giyer bahar olurum, bakarsın bir gün beyazlar giyer senin olurum. Sevgililer günün kutlu olsun.

Bulutlara yükledim hasretimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla küçük melekler gönderdim seni öpmeye! Sevgililer günün kutlu olsun!

Bir kuş olup gitsem, aşsam şu enginleri, varsam senin yanına. Öpsem doyasıya, koklasam seni, en büyük hediye odur bana.

Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için aşığımsana!.. Sevgililer Günnü kutlu olsun birtanem, seni çok seviyorum.

Gece bir başka giyer siyahını, yıldızlar daha bir sönük olur ve hayat daha bir kahpe oynar oyununu sen yanımda yoksan eğer. Beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, karbeyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, uzat yanağını . Muuckk!!!

Kimsin sen? Yaşamak isteyip de yaşayamadığım umutlarım, farkında olmadan yıllardır beklediğim mi? Kimsin sen? Sen benim sevgilimsin, sevdiğimi söyleyebildiğim.

Yüreğim hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde ağlamaktan ve rengi hafif uçuktur kurusun diye kaç kez güneşe asmaktan. Sevgililer günün kutlu olsun aşkım.

Sevgililer gününde beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, karbeyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, yanağını uzat. Yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy; ben hep ordayım!

Hadi gel tut ellerimi! Benimle yan! Benimle meydan oku her çaresizliğe! Benimle uyu benimle uyan. Birlikte varalım nice yıllara.

Ne zaman tutsam ellerini gözlerimin önünden mevsimler geçer, ne zaman gözlerin gözlerime değse samanyolundan bir yıldız düşer. Sevgililer günün kutlu olsun!

Denizi içerken maviler takıldı boğazıma, karaya vuran balık gibi çırpınıyorum. Mavi gözlerini özlüyorum. Sevgililer günün kutlu olsun.

Nasıl ki uzaktaki yıldız parlak gelirse insana, uzakta olduğun için tutkunum sana! Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için tutkunum sana. Sen çöllerde serap, engin denizlerde yakamoz, ormanın denizinde huzur gibisin, ışığım sensin, güneşimsin… Bil ki çok özlendin… Sevgililer günün kutlu olsun!

Gözlerin nehir kirpiklerin köprü olsa, ben üzerinden geçerken ipler kopsa ve düştüğüm yer dudakların olsa. Sevgililer gününde bir öpücük borçlusun bana.

Günlük Burçlar

 

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org ‘un desteğiyle

Rüya Tabirleri

Rüya Tabirleri
Rüya Tabirleri

Yukarıdaki harflerden dilediğinizi seçebilir rüyanız ile ilgili yorumlara bakabilirsiniz.

Hangi harf ile başlayan bir rüya gördünüz ise o harfin bulunduğu kutucuğu tıklayın..

Rüyalar ve manaları

 

Merhaba dünya!

WordPress’e hoş geldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da silin. Sonra yazmaya başlayın!

160+ Web.2.0 Bedava Blog Siteleri Listesi

Bedava Blog listesi
Bedava Blog listesi

Evet arkadaşlar paylaşımında bulunduğum bu liste sayesinde kendiniz için blog siteleri açabilirsiniz. Siteler tamamen kaliteli listeden oluşmakta olup, Linklerin yanında Moz Rank değerleri ve Alexa değerleri bulunmaktadır.

Bu siteler Seo için sizlere fayda sağlayabilir. Bu listeden yola çıkıp bedava bloglar açabilir blog sitelerinizde paylaşımlarda bulunabilir ve seo yapacağınız siteniz için bu bloglardan link çıkışları ile sitenizin seosuna destek olabilirsiniz.

Etkili bir yöntem olup birçok site sahibi tarafından Web2.0 backlinkler desteklenmektedir. Blogları güncel tutar ve bu bloglardan sitenize çıkış yaparsanız Alexa değeriniz düşer siteniz canlanır.

1 wordpress See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
2 livejournal See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
3 scribd See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
4 tumblr See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
5 slideshare See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
6 weebly See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
7 typepad See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
8 today.msnbc.msn See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
9 yola See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
10 wikidot See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
11 braveapps See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
12 wikispaces See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
13 webnode See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
14 squarespace See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
15 jimdo See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
16 posterous See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
17 webs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
18 bravenet See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
19 officelive See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
20 multiply See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
21 ning See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
22 squidoo See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
23 knol.google See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
24 gather See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
25 onsugar See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
26 diaryland. See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
27 t35 See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
28 pitas See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
29 blog See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
30 hubpages See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
31 blog See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
32 prlog See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
33 zimbio See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
34 wetpaint See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
35 xanga See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
36 friendster See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
37 edublogs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
38 quizilla.teennick See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
39 blogsome See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
40 fortunecity See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
41 jigsy See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
42 ezinearticles See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
43 blackapplehost See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
44 zoomgroups See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
45 freeflux See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
46 fateback See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
47 20six See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
48 tabulas See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
49 blogs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
50 beep See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
51 blog See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
52 blogharbor See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
53 blogates See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
54 upsaid See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
55 tblog See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
56 sailblogs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
57 atwiki See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
58 ohlog See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
59 ugu See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
60 freeblogit See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
61 blogs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
62 weblogger See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
63 blogsource See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
64 x-journal See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
65 insanejournal See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
66 seo-blog See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
67 blog-city See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
68 devhub See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
69 blogetery See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
70 blogthings See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
71 tblog See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
72 bigadda See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
73 inknoise See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
74 opendiary See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
75 blogger See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
76 weblogs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
77 sosblogs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
78 blog See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
79 blogdrive See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
80 zoomshare See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
81 fotopages See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
82 motime See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
83 blogstream See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
84 sitemix See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
85 bukisa See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
86 thoughts See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
87 terapad See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
88 business.blinkweb See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
89 hondos See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
90 memebot See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
91 blogreaction See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
92 futureweb See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
93 blogeasy See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
94 xthost See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
95 myblog See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
96 wikyblog See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
97 blogstudio See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
98 mycookingblog See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
99 blogsofroleplay See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
100 ohblog See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
101 unknownbody See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
102 zezao See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
103 trhonline See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
104 bolehngeblog.blogspot See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
105 jabry See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
106 free-conversant See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
107 drivehq See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
108 moblog See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
109 infobarrel See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
110 blurty See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
111 hosting.miarroba See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
112 blogs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
113 blogigo See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
114 qsh See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
115 bloghi See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
116 blogskinny See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
117 prohosting See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
118 aeonity See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
119 blog See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
120 mousebuzz See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
121 instituteadmec See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
122 imagesquirrel See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
123 lifewithchrist See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
124 palast-der-spiele See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already
 125 seomamba See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank Site is Reported Already

Alexa Rank Report Note
126 freehostia See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
127 sourcinggate See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
128 groomsmengiftsltd See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
129 memorypost See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
130 blogster See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
131 hwyblogs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
132 blogs4me See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
133 essayboard See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
134 journals.jevon See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
135 globbo See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
136 plugsocket See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
137 kitehost See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
138 nutang See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
139 journalfen See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
140 problogs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
141 blogwebsites See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
142 sodblog See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
143 dataentryjobs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
144 vs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
145 bluebreedsecurity See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
146 wpblogs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
147 apnascientific See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
148 zorpia See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
149 blogpirates See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
150 weblogs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
151 recruitmentblogs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
152 blogs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
153 weblogs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
154 weblogs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
155 blogs See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
156 jackdi See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
157 workingwhilehome See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
158 deskbeautiful.blogspot See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
159 myfreeblogonline See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
160 cowtropia See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
161 deadjournal See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
162 mail See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
163 mynewblog See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank
164 urlscentral See Moz Rank (PA/DA) See Alexa Rank

Oto Onaylı Yabancı Dizin Listesi Backlink|Article Directory|

Arkadaşlar sizlere bu konumda Oto onaylı Yabancı dizin sitelerinin listesini paylaşacağım.

Auto Approved Article Directory Submission Lists
Auto Approved Article Directory Submission Lists

Dizinler güncel listeden oluşmakta olup hemen hepsi oto onaylı sitelerdir. Listeyi bilgisayarınıza indirdikten sonra manuel olarak sitelerden siteleriniz için uygun kategoriyi seçtikten sonra, Submit Link menüsü yardımı ile ekleyebilirsiniz.

E-mail onayı karşılık vs beklemeden anında dizinlerde listelenecek siteleriniz. Ekleme yaptıktan sonra sitelerdeki arama kutusuna site adresinizi yazıp test edebilirsiniz. Alexa değerinizin düşmesinde bir nebze sizlere fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Listeyi sizlerle tamamen ücretsiz olarak paylaşıyorum bu liste ile r10 forumu içerisinde ücretli olarak tanıtım yapıyordum.

Downloads, Yükle, indir,
Downloads, Yükle, indir,

Listeyi indirip deneyen arkadaşlar konuya bir mesaj yazarsa sevinirim başarılar..

Akıllı telefon kullanıcılarına uyarı!

Telekomünikasyon, İnternet ve Bilgi Teknolojileri Derneği (TEDER) Başkanı Serhat Özeren, 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunanların haberleşmek için mobil oyun sitesini kullandıklarını belirterek, “Akıllı telefon kullanıcıları, indirdikleri uygulama ve oyunlarda, fotoğraf ve adres gibi özel bilgilere kesinlikle erişim izni vermemeli.” dedi.

Özeren, yaptığı açıklamada, Türkiye’de akıllı telefon kullanımının gün geçtikçe arttığını, bu yıl yaklaşık 6 milyon akıllı telefon satışının hedeflendiğini söyledi.

Türkiye’de 74 milyona yaklaşan mobil aboneden yüzde 80’den fazlasının akıllı telefon sahibi olduğunu ifade eden Özeren, “15 Temmuz darbe girişiminin ardından akıllı telefon kullanımının ne kadar önemi olduğu ortaya çıktı. Akıllı telefon kullanıcıları ve genellikle çocuklar, farkında olmadan bazı zararlı uygulamaları indirebiliyorlar. Bunlar daha sonra kullanıcıları sıkıntıya sokabilir. Bu yüzden çok dikkatli olunması gerekir.” diye konuştu.

Darbe girişiminin gerçekleştiği 15 Temmuz öncesinde darbe konusunda iş birliği içinde olan sivil ve askerlerin, haberleşme için popüler mobil oyun sitesi “Clash of Kings”i kullandığına dikkati çeken Özeren, “Gençler ve çocuklar tarafından yaygın bir şekilde oynanan bu oyun içinde takma isimlerle iletişim halinde olan darbeciler, son ana kadar oyun üzerinden haberleşmeye devam etmişler. Akıllı telefon kullanıcıların çoğunda bulunan bu oyun nedeniyle kullanıcılar zor durumda kalabilir. Darbeciler, konuşmak için de Letgo’yu kullanmış.” ifadesini kullandı.

Akıllı telefon kullanıcıların indirdikleri uygulamalar ve oyunlar konusunda bilinçli olması gerektiğini dile getiren Özeren, indirilen uygulamalarda ve oyunlarda, fotoğraf, adres gibi bilgilere erişim izninin kesinlikle verilmemesi uyarısında bulundu.

Özeren, indirilen oyun esnasında da çok sayıda reklam bilgilendirmesinin ekrana geldiğini, özellikle çocukların bu uygulamaları farkında olmadan kabul ettiklerini belirterek, ebeveynlerin bu konuda dikkatli olmasını, telefonlarını sürekli kontrol etmelerini istedi.

Özeren, sosyal medya kullanıcılarının paylaşımları konusunda dikkatli olmaları gerektiğini, paylaşımların hukuki sorumluluk doğurabileceğini kaydetti.

Kuantum internetine doğru yeni adım

Kanadalı ve Çinli bilim adamları, fiber optik ağda bir yerden diğerine bilgiyi, fiziksel herhangi bir şey üzerine yüklemeden aktarmayı başardı.

Sonuçları Nature Photonics dergisinde yayımlanan araştırmalarda, iki farklı ekip, iki şehirde fiber optik ağda kilometrelerce uzağa bilgi ışınladı.

Bilginin, “Uzay Yolu” filmi serisinde izlenenden farklı bir teknikle ışınlandığı, araştırmalarda kullanılan düzeneklerin, gelecekteki kuantum internetinin yapı taşlarından biri olarak görülebileceği ifade edildi.

Kanadalı bilim adamı Wolfgang Tittel ve meslektaşlarının araştırmasında, bir fotonun kuantum hali, Calgary kentinde 8,2 kilometre uzağa ışınlandı.

Diğer araştırmada da Çin Teknoloji ve Bilim Üniversitesinden Çiang Cang ve Cian-Vey Pan, Hıfey kentinde 30 kilometrelik fiber optik ağda bilgi ışınlamak için farklı bir düzenek kullandı.

Uzak mesafeler arasında ışınlamanın, kuantum kriptografinin vadettiği son derece güvenli iletişime yönelik önemli bir adım olarak nitelendiriliyor. AA

Dünya her zamankinden daha sıcak

ABD’deki yeni bir araştırma, dünyanın şu dönem, son 120 bin yıl içinde en sıcak zamanlarını yaşadığını ortaya koydu.

ABD Çevre Koruma Ajansından iklim politikası uzmanı Carolyn Snyder’ın Stanford Üniversitesinde yürüttüğü araştırmada 2 milyon yıllık küresel iklim verileri ele alındı.

Dünyanın farklı yerlerinden elde edilen yüzey sıcaklıklarının ve karbondioksit ölçümlerinin kullanıldığı araştırmada, dünyanın gelecekte daha ne kadar ısınacağıyla ilgili tahminlere yer verildi.

Çalışmanın sonucu, dünyanın son 120 bin yılın en sıcak dönemini yaşadığını gösterdi.

Bunun yanında Snyder, gelecekte de sıcaklıkları etkileyen benzer faktörlerin yaşanması halinde sıcaklığın ortalama 5 derece daha yükselebileceğini belirtti.

Araştırmanın sonuçları Nature dergisinde yayımlandı.

Dünya iklim bilim uzmanları, 100 yıl sonunda ortaya çıkacak küresel yüzey sıcaklığı artışının 2 derecenin altında olması gerektiğini söylüyor. İklim değişikliği ve küresel sıcaklık artışını 2 derece ile sınırlandırma hedefini yakalayabilmek için iklim değişikliğine yol açan başta karbondioksit olmak üzere sera gazlarının havadaki konsantrasyonunun ciddi şekilde azaltılması gerekiyor. Bunun için fosil kaynaklı yakıtların aşamalı olarak kullanımının azaltılmasının ve giderek ortadan kaldırılmasının önemine işaret ediliyor.